Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

plcsenfrdehuitrusk

fb YT
pobierz

Podnośnik kolanowy wielozadaniowy

Podnośnik NORTEC HDY2500 posiada unikalny, hydrauliczny prostopadły system podnoszenia oraz zaawansowane precyzyjne sterowanie pracą urządzenia. Dzięki temu zapewnia doskonałą synchronizację siłowników hydraulicznych oraz płynne podnoszenie i zniżanie podnośnika.

Podnośnik NORTEC przeznaczony jest do montażu, napraw, konserwacji, wymiany oleju, mycia i innych usług serwisowych pojazdów użytkowych, takich jak: pojazdy komunikacji miejskiej, autokary oraz samochody ciężarowe itp.

Swoboda podczas konserwacji pojazdów

Platformowa konstrukcja NORTEC HDY2500 umożliwia mechanikowi:

  • swobodną pracę pod podnośnikiem;
  • łatwość obsługi z kompaktowym pulpitem sterującym i systemem autodiagnostyki;
  • zwiększone bezpieczeństwo i niezależną blokadę mechaniczną z wbudowanym mechanizmem przeciążeniowym.

Brak zwisających elementów, belek poprzecznych oraz ramy fundamentowej i cztery niezależne wsporniki gwarantują mechanikowi optymalną przestrzeń roboczą pod i wokół podnośnika. Każda platforma podnośnikowa jest wyposażona w dwa siłowniki, po jednym na każdym końcu. Podnośnik jest wyposażony również w niezależny elektryczny układ sterowania, hydrauliczny zespół napędowy czy urządzenie awaryjnego opuszczania w przypadku np. awarii zasilania. Ramię nośne typu „Y” znacznie zwiększa sztywność  platformy i upraszcza zewnętrzną strukturę podnośnika.

Wielofunkcyjny i wielozadaniowy oraz bardzo efektywny

NORTEC HDY2500 nadaje się nie tylko do wielu rodzajów pojazdów, ale również sprawdza się w różnych warunkach warsztatowych. Jeśli masz już warsztat i chcesz go wyremontować, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie go w platformowy podnośnik NORTEC, który do poprawnej pracy wymaga jedynie przygotowania właściwego podłoża lub już istniejące będzie takie wymagania spełniało. Elektroniczne i hydrauliczne układy sterowania zarządzane ze skrzynki sterującej z wyświetlaczem LCD znacznie ułatwiają codzienną eksploatację. Podnośnik HDY2500 zapewnia płynne podnoszenie i opuszczanie pojazdu, nawet gdy obciążenie platform nie jest rozmieszczone proporcjonalnie. Ponadto, jeśli potrzebujemy obsługiwać pojazdy z naczepami, istnieje możliwość montażu dwóch podnośników jeden za drugim, dając możliwość obsługi pojazdów o długości ponad 24 metrów!

Gwarancja bezpieczeństwa

Podnośnik posiada blokadę mechaniczną wysokości pracy zwalnianą pneumatycznie. Jest wyposażony w wyłączniki krańcowe maksymalnej wysokości i blokady zapobiegające stoczeniu się pojazdu z platform po uniesieniu.

W przypadku awarii zasilania, podnośnik można opuścić, obracając pokrętłem regulacji dolnej. Dodatkowo, podnośnik jest wyposażony w zabezpieczenie przed przepięciem i przeciążeniem cieplnym silnika.

źródło: https://motofocus.pl/